Úvod » Sezóna 2011/2012 » Turnaj v Popovicích

Turnaj v Popovicích

publikováno 04.02.2012 (aktualizováno 06.02.2012)

7 minut od zlata...

takhle málo chybělo k prvnímu místu, ale aspoň máme pořádný důvod přijet zase za rok. druhý místo je parádní úspěch, děkuju všem za týmový výkon a hlavně za účast.

perfektní výkon gólmana, spolehlivá hra obrany, trochu horší souhra v útoku a hlavně trofej pro nejlepšího střelce turnaje - Cukoun...ale že jsme se na něj nadřeli :-) k tomu dokonce stejné skóre jako vítězové z Popovic, to se cení.

sestava v Popkách

gólman: Honza

obrana: Milan Faltus, Jarda Hájek, Jozan, Honza Votoček, Milan Šuran

útoky: Bordel-Martin-Karel Hrubý, Pavel V.-AlešN-Cukoun, Jirka-Ovčák-Tom Vejvoda

Tabulka:

4.2.2012 Stará Garda Popovice Stará garda Říčany HC Válec Úvaly body skóre pořadí
Stará garda Popovice XXX 7:3 3:2 4 10:5 1.
Stará garda Říčany 3:7 XXX 2:8 0 5:15 3.
HC Válec Úvaly 2:3 8:2 XXX 2 10:5 2.

1.zápas - HC Válec Úvaly vs Stará garda Říčany

nastoupili jsme na 5 beků a tři kompletní útoky. soupeř hrál druhý zápas za sebou, navíc pouze v 8 lidech! Říčany hrajou pěknej kombinační hokej (jako Popovice), na tak málo lidí se ale nedá hrát turnaj, bylo znát, že jim postupně dochází síly. my naopak nastoupili k prvnímu zápasu, plný energie. přesto soupeř držel krok (kvalita je znát) a po první třetině jsme vedli jen o gól 2:1. pak se ale Válec rozjel a v závěru druhé třetiny jsme odskočili dvěma slepenými góly na 5:2. vývoj jsme potom už kontrolovali a trochu exhibične ještě navýšili skore na konečných 8:2. být ale Říčany v plné síle, byl by to úplně jinej zápas. problémy s docházkou holt neřešíme jen ve Válci...

Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 8:2

2.zápas - HC Válec Úvaly vs Stará Garda Popovice

ke zlatu nám stačila remíza, měli jsme lepší skóre ze zápasu proti Říčanům, ale zkuste hrát s Popkama na remízu...to nejde :-) Ovčák musel odjet, takže jsme stáhli sestavu na 4 beky. Popovice byly v plný sestavě včetně největších hvězd. v první třetině byly Popky lepší, ale Honza to v bráně prostě zabetonoval a hodně nás podržel. bohužel jednoho jsme dostali a do druhé třetiny nastoupili s odhodláním minimálně vyrovnat. zlepšili jsme hru a hráli důraznější hokej a najednou to šlo. začalo to šancí aleše, který ale puk do branky kopnul doubeckou placírkou, ale sportovně to přiznal. obrat ve skore začal po Cukoun a hned v dalším střídání se druhá lajna prosadila znovu-Cukoun přihrál před bránu a tam šikovně tečoval Pavel V. - otočili jsme na 2:1 a do třetí třetiny šli s vyhlídkou na zlato. i na nás ale začala být znát únava ze druhého zápasu, soupeř přitlačil a naším nedůrazem při vyhození srovnal na 2:2. bohužel po chvíli jsme chybovali znovu a nechali volnýho hráče před Honzou a Popky nás potrestaly, obrat na 2:3. hrábli jsme si na dno sil, bohužel rozhodčí nás ještě v závěru poslal do 4 za údajný faul Jirky. minutu a čtvrt před koncem jsme si vzali time, rozhodli se odvolat gólmana a ještě to zkusit vyrovnat...a že nechybělo moc ví Votok, po pěkný kombinaci po celý útočný třetině pálil bombu od modrý, šlo to krásně do vinglu, ale gólman viděl a vyrazil. konec nadějí a těsná porážka.

Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:3

Suma sumárum

plusy : parádní tým, hodně šancí, málo vyloučení, suprová hra obrany a gólmana, trofej pro nejlepšího střelce

minusy : klasika - neproměňování šancí, zbytečně dlouhý střídání (hlavně první lajna!)