Úvod » Sezóna 2014/2015 » Odehrané zápasy

5. zápas ALLH - HC Hymr

publikováno 07.11.2014

report od Maťa:

Hymr dorazil v celkom hokejovej zostave, to bolo vidieť i na rozcvičke. My sme na stránkach tiež nemali prihlásený zlý výber, v skutočnosti však nedorazil Honzin, takže sme zápas zahájili s 3ma bekmi. Hra mala spád, hralo sa vo všetkých tretinách. Relatívne na úvod sme dokázali neposrať situáciu 2 na 1 a JohnDeere otvoril skóre. Nálada šla hore, ale výkon dole a najmä obrana si vyberala slabšie chvilky. Petersonovi skazili Hymri čisté konto pred koncom tretiny, 1:1 - viac z hry začínal mať súper. Doubečák sa i napriek protestom obrancov presunul do obrany, čo sa ukázalo ako skvelý ťah a týmto sme zrovnali tempo so súperom. V strednej časti zvyšoval Cukoun na 2:1, ale stále bola hra vyrovnaná. Zápas sa začal koreniť rôznymi zákrokmi na druhej hranici pravidiel, spoločné súlože v bránkovisku, hokejky v tvári, sekaná atp.

Niektorí šli vychladnúť na lavičku vedľa časomiery preventívne, a tak k bitke nedošlo, ale oku ten hokej rozhodne lahodiť nemohol. Zlomový moment zápasu bola, myslím Jurkova, strela od modrej (kedysi červenej) čiary, ktorá pre nás štastne našla cestu medzi stehnami a pinďourom do brány. Sklamanie z pokazenej nádeje na remízu vytrysklo u nešťastného brankára a prelialo sa do celého pivného teamu. Predviedli našu taktitku, prestali hrať hokej a skóre sa nám potom už zvyšovalo o poznanie jednoduchšie. Za zmienku možná stojí ešte 1 a pol salta s vrutom Stenlyho 24 sekúnd pred záverečnou sirénou o betóny Petersona, ktorý predviedol Haškov zákrok na vyhodený puk. Záverečných 6:1 vôbec neodpovedá pomeru hokejových dovedností, Hymr bol vyrovaným súperom. Body sú ale doma a to sa počíta.