Úvod » Sezóna 2014/2015 » Odehrané zápasy

2. zápas ALLH - HC Javoři

publikováno 19.10.2014

Jako na houpačce

Po velmi vydařeném prvním zápase sezóny, který byl ukončen smírným konstatováním, že by bylo přece jen vhodné vidět od modré na brankáře, jsme nastoupili proti dalším, již stabilním účastníkům ALLH, Javorům. Na ledové ploše bylo jasno, takže zápas mohl začít. A již od začátku to vypadalo, že bude jasno i v zápase. Válec zatopil a rozjel se neuvěřitelně. Peter 1:0, Aleš 2:0, Jarda 3:0, Jarda 4:0 (jj, měl jsem vsazeno na Válec). No prostě skončila první třetina, nálada skvělá, Javoři, kterých bylo jen 9, v silném útlumu. Hráči s kratší pamětí si mysleli, že je hotovo.

V druhé třetině ještě skóroval Jurek na 5:0 a pak to začalo. Javoři skórují na 5:1, Aleš ještě koriguje na 6:1… Odraz od mojí brusle 6:2, odraz od Stenlyho brusle, namazáno na střelu Javorů 6:3, do konce druhé třetiny ještě jedna střela 6:4. No prostě totální kolaps Válce, v kotli vyhaslo, řidič je na psychiatrii, předepsány silné uklidňující léky. No co si budeme povídat, není to poprvé a zřejmě ne naposledy. Takhle to vypadalo ve většině zápasů minulé sezony, bohužel si tento nešvar vlečeme dál. Jak to léčit… nevím přesně, ale řešením může být jen zodpovědná práce ve chvílích, kdy je Válec pod delším tlakem, obsazování hráčů apod.

Jak skončila druhá třetina, tak začala třetina třetí Javoři pokračují na 6:5 a 6:6. Jak řekl Stenly, „bál jsem se, když to bylo 6:5, když to bylo 6:6, tak už jsem se nebál.“ No prostě 6:6 jedeme od nuly, Javoři jsou naštěstí utahaný, Válec hledá poslední zbytky sebedůvěry. A nakonec je našel. Cukoun 7:6, Jurek 8:6, Cukoun 9:6, Vožungr 10:6… No s malou korekcí Javorů na konci utkání, zápas skončil 10:7, Válec utrpěl vítězství. No, uvidíme příště, 3 body jsou sice doma, ale mírná pachuť ze ztráty pětibrankového vedení zůstává…